Ideální místo pro pěší turistiku, cykloturistiku - hřebenové tůry, houbaření, sběr lesních plodin (jahody, maliny, borůvky) koupání na 100m vzdáleném koupališti, projížďky na koních, zahrání si tenisu, návštěvy restaurací..

 

CYKLOTRASY:


Cyklotrasy Mikroregionu Valašskomeziříčsko-Kelečsko
Cyklotrasy v mikroreginu Lipensko (Lipník nad Bečvou)
Cyklotrasy Rožnov pod Radhoštěm a Valašský cyklobus

 

TIPY NA VÝLETY:

11 km POUTNÍ MÍSTO SVATÝ HOSTÝN, Bystřice pod Hostýnem

15 km LÁZNĚ TEPLICE NAD BEČVOU

16 km ZBRAŠOVSKÉ ARAGONITOVÉ JESKYNĚ, Teplice nad Bečvou

18 km HRAD HELFŠTÝN, Týn nad Bečvou

9 km PŘÍRODNÍ REZERVACE BUKOVEČEK A DVORČÁK ležící v katastru obce Paršovice

16,5 km ZŘÍCENINA HRADU DRAHOTUŠ

16,5 km LETIŠTĚ DRAHOTUŠE – vyhlídkové lety, atd..

12 km HRAD SVRČOV (v Národní přírodní rezervaci Hůrka, 3 km jihovýchodně od města)

14 km NÁRODNÍ PŘÍRODNÍ REZERVACE HŮRKA v blízkosti Hranic, součást tzv. Hranického krasu, v rezervaci se nachází také - HRANICKÁ PROPAST – nejhlubší propast v České republice i ve střední Evropě, jejíž konečná hloubka zatím není známa. Doposud se nejhlouběji potopil v roce 2000 K. Starnawski (-181m pod hladinou jezírka z kyselky), do hloubky – 205 m se dostala sonda R.O.V. Hyball v roce 1995, celková známá hloubka Propasti (včetně suché části – 69,5 m) je 274,5 metru. Hranická Propast je jedinečným fenoménem i z hlediska výskytu netopýrů.

17 km MĚSTO HRANICE - renesanční zámek, Synagoga (dnes výstavní síň moderního výtvarného umění), stará radnice s Gotickým sálem a historickou expozicí Městského muzea, barokní kostel Stětí sv. Jana Křtitele, Vojenské ústavy - rozsáhlý areál rakouských vojenských škol z let 1851 – 1863. Nejvýznamnější z nich byla vyšší vojenská reálná škola na které sudovali příslušníci vysoké šlechty.

35 km VALAŠSKÉ MUZEUM V PŘÍRODĚ A DŘEVĚNÉ MĚSTĚČKO, Rožnov pod Radhoštěm

VĚTRNÉ MLÝNY – Skalička, Kladníky, Partutovice, Poruba – Větrných mlýnů bývala kdysi v okolí Hranic a Lipníka stovka (říkalo se této oblasti dokonce Moravské Holandsko).

55 km AUTOMOBILOVÉ MUZEUM, Kopřivnice